A zas sme sa raz ocitli   v Mestskom divadle v Žiline. Študenti  2. AB, 3. BOA, 4.AB   so svojimi učiteľkami p. Sivčákovou a p. Michalčíkovou sa 20. 3. 2019 ocitli   na veľmi zaujímavom na prvý pohľad absurdnom  až desivo reálnom divadelnom predstavení pod názvom  A je tu zas.

Vojna dávno skončila  a na scénu sa vracia Adolf Hitler. Hitlerove plamenné vyjadrenia a kontroverzné témy nájdu miesto v televízii a získavajú čoraz väčšie publikum.

Z Hitlera sa postupne stáva superstar televíznych show a mediálna hviezda sociálnych sietí. Jeho mediálna sláva mu umožňuje povedať prakticky všetko. Okrem TV ovládne aj youtubový kanál a webové stránky. Nebezpečný zločinec  však svoje vystúpenia nenápadne mení na nový politický program, ktorý sa priveľmi zhoduje s myšlienkami  súčasných rasistov, xenofóbov a neonacistov.

Postavu  Hitlera veľmi bravúrne zvládol  mladý nádejný herec Jaroslav Kyseľ, mimochodom  rodák z Námestova. Okrem neho tam vystupovali Ján Dobrík, Michal Koleják, Ivana Kubačková a ďalší.

 

Čo sme si z predstavenia odniesli?  Odchádzali sme plní dojmov a rozporov a možno sme sa mnohí  aj zamysleli.  Čo ak sa niečo podobné  odohráva v súčasnosti aj na našich obrazovkách. Sme   dostatočne obozretní………..?

V každom prípade hra splnila svoj účel a tešíme sa na ďalšie  zaujímavé  divadelné ponuky.

/ ĽS