Novinky Odborné predmety
0

Keyboarding/strojopis

Už niekoľko mesiacov sa mnohé aktivity nášho života odohrávajú vo virtuálnom priestore. Pandemická situácia nás donútila intenzívne využívať technológie, aby sme sa mohli rozprávať, aj keď sme fyzicky od seba vzdialení, aby sme mohli nakupovať v e-shopoch, aj keď sú kamenné obchody zatvorené, aby sme sa mohli učiť, aj keď sú školy zatvorené…

Nevyhnutnosť byť neustále online sa pre mnohých stáva únavnou záťažou. Veľkú výhodu majú tí, ktorí dokážu využiť mnohé výhody digitálnych nástrojov, vedia si vďaka nim uľahčiť každodenné činnosti a efektívne využiť čas strávený pri klávesnici a monitore počítačov. Závidieť môžeme aj tým, ktorých prsty sa po klávesnici pohybujú rýchlosťou blesku. Vďaka tejto schopnosti dokážu oveľa rýchlejšie zvládnuť výzvy virtuálneho sveta.

Ovládať písanie na klávesnici počítača správnym spôsobom sa učia aj študenti bilingválnej obchodnej akadémie na Slanickej osade v predmete administratíva a korešpondencia. Mnohí z nich objavili v sebe talent na túto činnosť, dávajú si neustále nové ciele vo zvyšovaní rýchlosti písania a svoje sily si neváhali zmerať v celosvetovej súťaži ZAV 100 keyboarding event 2020. Medzi mimoriadne talentovanými a skúsenými súťažiacimi sa nestratili ani naši študenti bilingválnej obchodnej akadémie. S výkonom 330 úderov za minútu sa Tomáš Lednický, študent štvrtého ročníka, umiestnil najlepšie z našej školy a dokázal, že sa v ňom skrýva veľký potenciál. Študenti videli, že každodenným vytrvalým tréningom sa dokážu priblížiť -a raz určite prekonať- doterajší rekord pani Zaviačovej 900 úderov za minútu.

Účastníkom súťaže blahoželáme, zároveň obdivujeme ich vytrvalosť v každodennom tréningu. Jej výsledkom je zručnosť, ktorá im umožní ľahšie zvládnuť nie len aktuálne obdobie dištančného vzdelávania, ale im rozšíri aj možnosti uplatnenia v profesionálnom živote.