Novinky
0

Počas pandémie sme si všetci mohli vyskúšať, aký je život v izolácii, v karanténe, keď sme boli odkázaní len na pomoc iných. Život bez rodičov, súrodencov, priateľov, kolegov, bez obľúbených potešení a aktivít. Preto si aspoň trošku vieme predstaviť problémy ľudí, ktorí potrebujú  pomoc v každodennom živote. Aj v súčasnosti existujú veľké rozdiely v životnej úrovni, medzi nami je čoraz viac takých osudov, ktoré si nemôžu vychutnávať všetky pôžitky , ktoré dnešný svet ponúka, dokonca bojujú s existenčnými problémami.

Žiaci zo Súkromnej Spojenej školy EDUCO na Slanickej osade  využili  adventné obdobie na to, aby sa trochu pozastavili, zamysleli a  zistili, čo je v živote naozaj dôležité.

A. Janetová, B. Janetová, Z. Pikošová, M. Sivčáková, E. Štepančíková z 2. ABG a M. Sochuľáková z 2. CDFM  triedy rozbehli zbierku na pomoc 3 centrám v našom regióne. Spolu so zamestnancami  našej školy  tak prispeli vecnými darmi pre Centrum sociálnych služieb v Zákamennom, Zariadenie núdzového bývania v dome Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči a Občianske združenie Oravský ňufáčik v Zubrohlave.

Zvyčajne je to tak, že obdarovaný nečaká, že niečo dostane. O to väčšia je potom jeho radosť. Ani darca nečaká, že za venovaný dar niečo získa. Najväčším darom je totiž dobrý pocit v srdci, že svojím darom potešil a pomohol tam, kde to bolo treba. Obdarovaní vyjadrujú všetkým zapojeným veľké ďakujem.

Grobarčíková