Novinky
0
Študenti bilingválnej obchodnej akadémie si uvedomujú dôležitosť ovládania anglického jazyka. V rámci vyučovacieho procesu  sa kladie dôraz najmä na gramatiku, preto privítame každú príležitosť komunikovať s anglicky hovoriacimi ľuďmi. V tomto polroku školského roka mala každá trieda bilingválnej obchodnej akadémie možnosť tráviť týždeň s anglickými lektormi.
Čo všetko mali hodiny s Mattym, Emmou, Harrym a Beverley spoločné? Lektori sa nás počas vyučovacích hodín snažili presvedčiť,  aby sme sa nehanbili komunikovať po anglicky – či už s chybami alebo bez chýb, vždy nás vedeli pochopiť a snažili sa nám pomôcť. Pochopili sme, že robiť chyby v cudzom jazyku je prirodzené, ale zároveň sme sa z vlastných chýb aj veľa naučili.
Od decembra obohacuje naše hodiny anglického jazyka  Jejée – dobrovoľník z oz viac. Spoločnými silami sa snažíme zdokonaľovať v komunikačných zručnostiach. Jejée je veľmi milý, galantný a pobyt na Orave je aj preňho prínosom – už len tým, že prvýkrát v živote zažíva mrazy a sneh. Želáme mu, aby si vytvoril prevažne pozitívny obraz o Orave a jej obyvateľoch a chodil do našej školy s radosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *