Jazykárske aktivity
1

8. októbra 2018 sme sa zapojili  do VII. ročníka „Námestovských autorských čítaní“. Táto akcia sa mohla uskutočniť vďaka fondu na rozvoj umenia.

Už tradične nás vždy dopredu osloví náš súčasný oravský autor, ktorý zvíťazil v súťaži Kniha Oravy 2017, Medard Slovík, za čo mu ďakujeme.

Tento raz  predstavili seba, svoju tvorbu,  svoje názory a zážitky dvaja známi autori: spisovateľ a pesničkár Miloš Janoušek, ktorý celú atmosféru dotváral spevom a hrou na gitare  a úspešný oravský autor Jaroslav Klus, ktorého sme mali možnosť privítať pred 2 rokmi aj u nás Slanici. Sám o sebe vtedy  povedal nasledovné slová: „Ak mám byť úprimný, netúžim po ničom. Nemám rád túžby. Uprednostňujem slovo chcem. Chcem napísať zopár dobrých kníh, ktoré si niekto prečíta a za ktoré sa nebudem musieť hanbiť.“ Myslíme si, že sa mu to podarilo, o čom svedčí ocenenie Prémia LF za poslednú knihu Pseudologia phantastica. Ako vždy moderátorsky toto stretnutie  bravúrne viedol Peter Zemaník. Samozrejme autori nevynechali čítanie ukážok z vlastných kníh.

Celé podujatie bolo pre nás podnetné a zaujímavé. Už teraz sa tešíme na nové impulzy a stretnutia so zaujímavými osobnosťami kultúrneho života.
Dúfame, že si také zaujímavé popoludnie opäť o rok zopakujeme.