forex trading logo

Úvod Projekt ERASMUS+ Aktivity u nás
Aktivity u nás
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Erasmus YES projekt v Nemecku

Mať možnosť navštíviť Nemecko prostredníctvom projektu Erasmus+ bolo veľkou príležitosťou spoznať túto krajinu,  navštíviť rôzne kultúrne pamiatky, pozorovať život a hlavne rozprávať cudzou rečou. Navštíviť reštaurácie, pozorovať ich obsluhu, ochutnať ich jedlá bola výzva. Videli sme výrobu rôznych produktov, podnikanie v praxi . Zapôsobilo na nás najmä ich spoločensky zodpovedné podnikanie, ktorým pomáhajú aj iným ľuďom mimo svojej firmy. Zistili sme, že rozprávať na hodine cudzieho jazyka, či angličtiny alebo nemčiny, je niečo úplne iné. Ale rozprávať sa priamo s kamarátom z inej krajiny  je výborná skúsenosť. (Martin Madleňák, I.HA)

 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Výsledky jednotlivých mobilít

Prvé stretnutia, začiatok spolupráce

https://padlet.com/LPJG/YESPROJECT

Slovensko

https://padlet.com/davlp/YESPROJECTSLOVAKIA2017

Francúzsko

https://padlet.com/davlp/YESprojectFRANCE2017

Portugalsko fotky

https://padlet.com/LPJG/PORTUGALoct2017

Portugalsko výstuupy

https://padlet.com/LPJG/PORTUGALYESPROJECT2017

Anglicko

https://padlet.com/LPJG/YESPROJECTENGLAND

Nemecko

https://padlet.com/LPJG/YESPROJECTGERMANY2018

Diseminácia

https://padlet.com/LPJG/YESPROJECT2018

 

 

Posledná zmena na Piatok, 27 Apríl 2018 10:45
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal mk   
Streda, 20 December 2017 05:33

 

Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu vyhlásila druhý ročník súťaže o najzaujímavejšie podujatia organizované na Slovensku v rámci

 Európskeho týždňa odborných zručností.

Jej cieľom je podporiť slovenské organizácie, aby sa zapojili do iniciatívy organizovaním rôznych podujatí, ktoré zatraktívnia odborné vzdelávanie a prípravu (OVP) na Slovensku, zlepšia jeho imidž, príťažlivosť a kvalitu a spropagujú program Erasmus+ a jeho význam v OVP.

Do tejto súťaže sa spolu s viac ako tridsiatkou stredných škôl na Slovensku prihlásila aj naša škola s aktivitou, ktorú organizovali študenti piateho ročníka hotelovej akadémie 15.12.2017. Išlo o konferenciu s názvom Čas na cestu.

K danej téme sa vyjadrili dvaja pozvaní hostia- pán Tomáš Kapičák – cestovateľ, ktorý má bohaté skúsenosti vďaka tomu, že navštívil viac ako 80 krajín sveta. Z jeho zaujímavého rozprávania sa účastníci – druháci, tretiaci a piataci z hotelovej akadémie dozvedeli, prečo a čím človeka cestovanie obohacuje, ale aj to, že cestovanie nemusí byť finančne náročné a dá sa zvládnuť popri práci. Svoje rozprávanie ukončil myšlienkou, že náš svet je úžasné miesto pre život, len k nemu treba pristupovať zodpovedne a vážiť si to, čo nám ponúka. Pridal aj pár konkrétnych tipov a rád, ako cestovať, aby to bolo finančne zvládnuteľné, obohacujúce a bezpečné.

O dobrodružnom spôsobe cestovania stopom porozprávala Magdaléna Tyrolová, ktorá  vo veľmi zaujímavej prezentácii zhrnula svoje zážitky z poznávania krajín a ľudí, s ktorými sa stretla vďaka cestovaniu autostopom. Podrobnejšie predstavila Vietnam, kde strávila ako dobrovoľníčka niekoľko mesiacov.

Organizátori podujatia okrem manažérskych a organizačných schopností predviedli aj gastronomické zručnosti a pre hostí a účastníkov pripravili pestrú ponuku zdravých chuťoviek.

 

Posledná zmena na Streda, 20 December 2017 06:45
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal mk   
Streda, 29 November 2017 18:24

Cestujeme reálne aj virtuálne

Pred pár týždňami sa vrátili štyri žiačky bilingválnej akadémie a tri učiteľky z Portugalska, kde sa konalo stretnutie účastníkov projektu YES v rámci ERASMUS+. Počas týždňa sme spoznávali turisticky príťažlivé miesta Portugalska, vďaka stretnutiam a  prednáškam s odborníkmi v oblasti turizmu sme sa dozvedeli o trendoch a aktuálnom stave cestovného ruchu v Portugalsku a hľadali spoločné črty s cestovným ruchom na Slovensku.
Po návrate nasledovala virtuálna časť mobility – sumarizácia poznatkov, propagácia výsledkov, tvorba výsledných produktov v podobe videí, pokračovanie komunikácie so zahraničnými partnermi prostredníctvom spoločnej platformy PADLET. Súčasťou tejto časti mobility bolo aj stretnutie s rodičmi účastníčok stretnutia v Portugalsku. Cieľom bolo zhodnotiť prínosy pobytu v zahraničí, diskutovať o význame aktivít, ale najmä odovzdanie európskeho dokladu o zručnostiach nadobudnutých v medzinárodnom prostredí – EUROPASSu mobilita, ktorý vydáva Národné stredisko EUROPASS.
Dievčatám ďakujeme za prezentáciu školy aj Slovenska a veríme, že európsky doklad im uľahčí uplatnenie sa v profesionálnom živote, prípadne v ďalšom štúdiu.
Posledná zmena na Streda, 29 November 2017 18:30
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal MK   

Napísali o nás...

Je dobré, keď sa chýry o zaujímavých aktivitách našich žiakov a učiteľov dostanú ďaleko za brány našej školy: napríklad prostredníctvom odborného časopisu Hotelier. V aktuálnom jesennom čísle si môžete prečítať, aký prínos má pre našu školu účasť v projekte ERASMUS+.