forex trading logo

Úvod Aktivity Odborné predmety
Odborné predmety
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Maturita a la D´Ju PaAn.

Dňa 22. marca 2019 sa uskutočnil v Liptovskom regióne zájazd pod názvom Potulky pod Tatrami, ktorý organizovala cestovná kancelária D’Ju PaAn. Pod týmto názvom sa ukrývajú študenti 5. ročníka, ktorí v rámci svojej praktickej maturitnej skúšky mali za úlohu usporiadať zájazd.

Sme veľmi radi, že výlet dopadol podľa našich očakávaní. Vzali sme so sebou študentov 3.HA triedy, aby pochytali poznatky, ktoré sme už my, piataci nadobudli. Tiež sme chceli, aby nabrali skúsenosti, keďže o dva roky ich tiež čaká maturitná skúška a z tej praktickej, možno práve zájazd bude ten, ktorý si vyberú. Učiteľský dozor (komisia) sa skladal z p. zástupkyne Ing. A. Kozákovej, p. majsterky OVY Mgr. B. Pilarčíkovej a p. Ing. A. Chorvátovej.

Našou prvou zastávkou bola reštaurácia Kozí vŕšok, kde sme mali podrobný výklad o výrobe ich vlastných produktov. Šlo o výrobky z kozieho, kravského a ovčieho mlieka. Po prednáške sme mali všetci možnosť ochutnať rôzne syry, ktoré vyhrali na prestížnych svetových súťažiach. Kozí jogurt, ktorý bol buď príjemne dochutený, alebo bol bez príchute, tiež zahrial nejedného maškrtníka. Zlatou čerešničkou na torte bola nátierka, ktorá bola podávaná s čerstvým chlebíkom z neďalekej pekárne.

Keď sme si nasýtili žalúdky, autobusom sme sa presunuli do Jasnej, do hotela Pošta. Pre tých, čo nevedia, hotel Pošta je prvým butikovým hotelom v okolí. Front Office manažérka nás privítala vo vstupnej hale. Keďže ešte stále je zimná sezóna, hostia sa tam pohybovali po celý deň. Manažérka hotela nás previedla po dvoch izbách DELUXE, ktoré boli jedinečne unikátne svojim dizajnom. Ďalej sme sa presunuli do wellness, kde sme si mohli všimnúť sauny, miestnosti, kde sa vykonávajú masáže a tiež vírivku či vonkajšiu jacuzzi. Nakoniec sme zakotvili v reštaurácii, kde nám pani povedala o histórii hotela, segmente či o svojej bývalej práci concierge. Na záver nám,- budúcim hotelierom dala rady, ako si vychutnať prácu a chodiť do nej každý deň vysmiaty aj napriek správaniu niektorých zákazníkov, pretože práve oni nám robia každý deň jedinečný. J

Treťou, ale zároveň prvou animačnou aktivitou bolo spoznávanie historického centra námestia v Liptovskom Mikuláši. Študenti boli zadelený do skupín a pomocou kartičiek, na ktorých boli obrázky jednotlivých budov či pamiatok mali zistiť a napísať, čo to je a kde sa daná pamiatka nachádza. Bezpochyby sme podcenili nadanie a vynaliezavosť študentov, ktorí túto teambuildingovú aktivitu zvládli v priebehu niekoľkých minút. Potom sme mali všetci nejaký ten čas pre seba. Či už na obedík, alebo na nakupovanie či iné aktivity spojené s výletom. 

Zlatým klincom programu bola Galéria ILUSIA, kde naše malé hlavičky opantali rôzne kresby na stenách, ktoré mali ten správny šmrnc až na samotnej fotke. Pravdupovediac, niektorí mali viac radosti, ako malé deti, čo nás veľmi teší, lebo úsmevy prezrádzajú, že to čo sme zorganizovali, malo zmysel. Atmosféru dopĺňalo krásne slnečné počasie, ktoré sa neodmysliteľne hodí k piatku. Príjemný podvečer cestou domov sme si zlepšili náladu spevom v autobuse, kde sme mohli ukázať náš spevácky talent.

Smiech, radosť a veľká vrava, ohodnotili náš zájazd na výbornú a my veríme, že tak, ako nám študentom bolo fajn. Páterek, Juščáková, Antušáková, Durčáková 5.HA

Posledná zmena na Utorok, 26 Marec 2019 17:26
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal yk   

Posledná zmena na Streda, 27 Marec 2019 10:19
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Učíme sa od profesionálov...

V stredu 7. 11. 2018 v rámci hodiny tovaroznalectva k nám zavítala milá pani, ktorá nám predstavila výrobky z kvalitných materiálov značky Tupperware. Sú to praktické a užitočné výrobky na všestranné použitie v kuchyni. Ich veľkou výhodou je celoživotná záruka. Sandra Kristofčáková 3.OB