forex trading logo

BONUS pre žiakov!

POČAS ŠTÚDIA JE MOŽNOSŤ ZÍSKAŤ VODIČSKÉ OPRÁVNENIE SK.B ZDARMA
Úvod Aktivity Odborné predmety
Odborné predmety
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Máme radosť zo súťaženia

Dňa 13. februára 2020 sme sa zúčastnili krajského kola v spracovaní informácií na počítači. Súťaž sa konala v SOŠ podnikania a služieb v Námestove. Súťažilo sa v troch disciplínach: odpis na rýchlosť, úprava textu na počítači formou korektorských značiek a poslednou disciplínou bol wordprocessing.

V disciplíne wordprocessingu je pretekár (súťažiaci) povinný preukázať schopnosti perfektného ovládania textového editora (pri súťažiach sa najčastejšie používa textový editor MS Word) – t. j. formátovanie a predpísané opravy a úpravy. V tejto disciplíne je požadovaná najvyššia miera počítačovej gramotnosti .

Prvú súťaž vo wordprocessingu usporiadala Georgette Sante so svojimi kolegami v roku 1990.

Tento rok sme sa jej zúčastnili aj my a myslím si, že s veľmi dobrým umiestnením, pretože sme obsadili 3.  a 4. miesto. Ďakujeme aj našej pani profesorke Kordiakovej, ktorá nás na súťaž pripravovala.

Dominika Šatanová, Nikola Nejedlíková, študentky 4. BOA

Posledná zmena na Streda, 11 Marec 2020 08:58
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Dobrodružstvo?

Áno, Quayboat bol názov našej udalosti s témou River party, ktorý sa konal 11. 10. 2019.

Prečo Quayboat? Keďže sme vyplávali z Prístavu č. 1 na Slanický ostrov umenia, názov sa niesol v podaní „nábrežnej lode“, čo v preklade do angičitny znamená práve Quayboat. Našimi vzácnymi hosťami boli učitelia a študenti  z rôznych krajín – Slovensko, Slovinsko, Taliansko, Francúzsko a Nemecko. Vďaka projektu ERASMUS+ nám bolo veľkou cťou práve cudzincom predviesť naše doteraz získané odborné zručnosti a vedomosti.

Naše podujatie začalo privítaním hostí pred vstupom na loď. Predviedli sme sabráž a následné hostia dostali Welcome drink. Vstupom do lode sa niesla očarujúca živá hudba, ktorá nás sprevádzala celou našou plavbou. Vytvorila nám skvelú atmosféru, čím sme docielili dokonca aj spievanie, či mávanie študentov spolu s kapelou. Príjemnú atmosféru nám dotvárala taktiež výzdoba v námorníckom štýle. Pri príchode, každého čakal Krabí koktail, ako predjedlo Quayboatu. Naši hostia si mohli vychutnať rôzne druhy chuťoviek, slovenských špecialít a nesmelo chýbať sladké prevedenie. K dispozícií bol počas celej plavby bohatý bufetový stôl, ktorý zahŕňal široký sortiment chuťoviek. Po pristáti na ostrove si študenti zahrali hru „Hľadajúci poklad“ , za ktorý získali aj malú odmenu. Cestou späť do prístavu sme oživili plavbu miešaním nápoja „Quay“ pred zrakom hosťa. Po lahodnej kávičke sme sa poďakovali a našich hostí vyprevadili.

Posledná zmena na Streda, 24 Jún 2020 07:35
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Finále celoslovenského kola Môj projekt pre región 2019 sme vyhrali.

Žiačky 3. OB pod vedením  Ing. Anny Chorvátovej odprezentovali svoj nápad pre región a doniesli z celoslovenského kola v Banskej Bystrici prvé miesto. Inovatívny program sa vyučuje pod záštitou JASLOVENSKO na hotelovej akadémii a v bilingálnej obchodnej akadémii.

Posledná zmena na Štvrtok, 15 August 2019 07:51
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

100-krát  počuť, 1-krát vidieť

V piatok 9.11.2018 sme sa s p. prof. Bakošovou vybrali na odbornú exkurziu do blízkej Trstenej. Navštívili sme pekáreň COOP Jednota. Dozvedeli sme sa tam, celý výrobný proces výroby chlebíka a pečiva. Zaujalo nás to a hlavne sme si uvedomili tú náročnú prácu, aj v nočných hodinách. Od teraz si veru budeme viacej vážiť každú smidku chleba. Ďalšou zastávkou bola Trstenská keramika. Videli sme ručnú prácu jej výroby a zdobenia. Pán majiteľ nám ochotne porozprával a j históriu aj problematiku podnikania. S výrobkami VEPY sme sa stretli len o obchodnej sieti. Tiež sme navštívili tradičný Martinský jarmok.Plní dojmov sme sa vrátili domov. Simona Randiaková 2 OB