forex trading logo

Úvod Aktivity Odborné predmety
Odborné predmety
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal mk   

Austrália – „Zem tam dole“

Dňa 26. 03. 2018  študentky hotelovej akadémie zorganizovali, v rámci svojej praktickej maturitnej skúšky,  podujatie s názvom Austrália – „Zem tam dole“. Ich úlohou bolo priblížiť spolužiakom a pedagógom Austráliu a zostaviť vhodné animačné a vzdelávacie aktivity v podobe súťažného geografického kvízu, ktorý bol určený pre vybraný segment – mladších spolužiakov.
Snaha študentiek dosiahnuť čo najlepší výsledný efekt podujatia bola naozaj veľká, no na pomoc si prizvali aj pár hostí, ktorí zabezpečili pravú austrálsku atmosféru a to: Jamesa Vella – Austrálčana, ktorý momentálne pôsobí na Slovensku, Katarínu Kondelovú – Slovenku, študujúcu a žijúcu v Austrálii a ich verného priateľa priamo z Veľkej Gipsonovej púšte – klokana Caddyho, ktorý sa postaral o zábavu a spestrenie programu. Študentky mali svojim podujatím presvedčiť komisiu o svojich zručnostiach a vedomostiach, ktoré nadobudli počas päťročného štúdia na hotelovej akadémii.  Pre svojich hostí a spolužiakov i rodičov pripravili nielen chutné a špecifické menu, ale aj bohatý coffee-break a ochutnávku mäsa z aligátora, emu či klokana. Študentky 5. HA
Posledná zmena na Utorok, 10 Apríl 2018 12:31
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Je v nás a mimo nás.
Je každého a nikoho.
Je z neba, je zo zeme, je medzi nebom a zemou.
Je tu, aby sme prežili, je tu pre nás a je tu sama pre seba.
Je nezničiteľná, a pritom zraniteľná.

Voda

Svoj svetový deň  táto tekutina oslavuje každoročne 22. marca. Aj my sme tento deň na našej škole patrične oslávili. Že čím? No predsa pitím tej najdôležitejšej tekutiny – vody. Zapojili sa žiaci a aj naši učitelia. Tí prišli v tento deň oblečení v modrom a vytvorili sme si tak naše „Slanické more“.  Hneď pri príchode sa žiačky postarali o náš pitný režim, keď nás núkali pohárikom vody. Aj v priebehu dňa sme sa nechali pozvať na pohár čistej pitnej vody, ktorú sme si mohli načapovať priamo z kohútika alebo z nádoby na to určenej priamo v škole. Navyše bol tento deň pre nás aj poučný. Prostredníctvom rozhlasovej relácie sme si vypočuli zaujímavosti o vode a z násteniek či prezentácie sme sa dozvedeli o dôležitosti vody pre náš život.

Dúfame, že aj vďaka týmto aktivitám si uvedomíme, ako veľmi je voda pre nás dôležitá.