forex trading logo

BONUS pre žiakov!

POČAS ŠTÚDIA JE MOŽNOSŤ ZÍSKAŤ VODIČSKÉ OPRÁVNENIE SK.B ZDARMA
Úvod Aktivity Odborné predmety
Odborné predmety
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Máme radosť zo súťaženia

Dňa 13. februára 2020 sme sa zúčastnili krajského kola v spracovaní informácií na počítači. Súťaž sa konala v SOŠ podnikania a služieb v Námestove. Súťažilo sa v troch disciplínach: odpis na rýchlosť, úprava textu na počítači formou korektorských značiek a poslednou disciplínou bol wordprocessing.

V disciplíne wordprocessingu je pretekár (súťažiaci) povinný preukázať schopnosti perfektného ovládania textového editora (pri súťažiach sa najčastejšie používa textový editor MS Word) – t. j. formátovanie a predpísané opravy a úpravy. V tejto disciplíne je požadovaná najvyššia miera počítačovej gramotnosti .

Prvú súťaž vo wordprocessingu usporiadala Georgette Sante so svojimi kolegami v roku 1990.

Tento rok sme sa jej zúčastnili aj my a myslím si, že s veľmi dobrým umiestnením, pretože sme obsadili 3.  a 4. miesto. Ďakujeme aj našej pani profesorke Kordiakovej, ktorá nás na súťaž pripravovala.

Dominika Šatanová, Nikola Nejedlíková, študentky 4. BOA

Posledná zmena na Streda, 11 Marec 2020 08:58
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Webinár ako moderný prvok vo vzdelávaní

Dňa 12.10.2019 sa študenti tried 4.OB a 3.HA zúčastnili zaujímavej prednášky o 2 slovenských podnikoch. Mali možnosť si vyskúšať novú formu komunikácie – webinár. Touto formou sa dozvedeli ako sa rozvíjali tieto podniky a taktiež sa študenti mohli opýtať všetko, čo ich zaujímalo. Ako prvý sa im predstavil obchod s názvom „BEZOBALIS“, ktorý sa nachádza v Trenčíne. V tomto obchode si ľudia kupujú suroviny a výrobky, ktoré si môže nakúpiť do vlastných nádob alebo do obalov z recyklovateľných materiálov, ktoré im obchod poskytne. Motto tohto podniku znie: „Spotrebuj len potrebné“. Študenti mali možnosť sa dozvedieť aj o ďalšom skvelom podniku – LUMINIA. Jedná sa o výrobu zdravotne nezávadných sviečok, pre vysvetlenie = sú to sviečky bez parafínu. Vyrábajú sa miešaním 6 druhov voskov, ale v ponuke majú aj množstvo parfumovaných sviečok. Spolupracujú so sklárstvom Bohemian Crystal, ktorý im vyrába poháre na sviečky. Táto kvalitná a ručná práca sa preto odzrkadľuje aj na vyššej cene, ktorá sa pohybuje v rozpätí minimálne od 35 € za kus. Názov podniku znamená svetlo, ale aj osveta sveta. Veríme, že tento webinár bol pre študentov prínosom a dodal im motiváciu ísť si za svojím snom v podnikaní.