forex trading logo

Úvod Aktivity Jazykárske aktivitky :)
Jazykové aktivity
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

ENGLISH WEEK – Týždeň s anglickým lektorom

„If you are not willing to learn, no- one can help you, if you are determined to learn, no-one can stop you.“

Počas dvoch týždňov absolvovali študenti 1.OB a 2.OB Týždeň s anglickými lektormi. V 1. OB prebiehali konverzačné hodiny v anglickom jazyku pod vedením lektora Mathewa a v 2.OB pod vedením mladého lektora Alexa. Pre Alexa to  bola prvá učiteľská skúsenosť v zahraničí. Bol veľmi milý a postaral sa o pestrý a náučný program pre študentov. Každý deň počas týchto dvoch týždňov boli pre študentov pripravené rôzne aktivity, v ktorých sa dorozumievali iba po anglicky.
Občas sme mali problém porozumieť  všetkému po anglicky,  ale pozorne sme sledovali artikuláciu lektorov a počúvali ich  opätovné vysvetlenie.  Neučili sme sa len v triede, ale aj v reálnych životných situáciách – počas pešej túry do Námestova, kde sme lektorovi ukázali Námestovo, alebo v hoteli, kde  sme sa učili o jedle.     
Hodiny s anglickými lektormi nám dali veľmi veľa – zlepšili sme sa v komunikácii aj  v slovnej zásobe. Je to pre nás skvelá skúsenosť a určite ju odporúčame každému študentovi. Ako hovorí citát v úvode: „ Ak nie si ochotný sa učiť, nikto ti nepomôže, ale ak si odhodlaný sa učiť, nikto ťa nezastaví.“  Tešíme sa, kedy k nám opätovne zavíta nejaký lektor.
Posledná zmena na Piatok, 13 Apríl 2018 12:05
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Divadlo vzniklo preto, aby povedalo pravdu o živote

Dňa 06. 03. 2018 sa študenti 1.OB, 2. OB a 2. AB zúčastnili divadelného predstavenie v Žiline pod názvom MY SISTER SYRIA. Už názov predznamenáva, že divadlo bolo v anglickom jazyku a témou predstavenia bola komplikovaná situácia v Sýrii, kde proti sebe stoja vládne sily, rebeli a islamský štát. Hlavnou hrdinkou predstavenia bola Rachel, ktorá opustila Londýn a vybrala sa do Sýrie, krajiny zmietanej vojnou, aby zachránila občiansko-právnu aktivistku Razan, ktorá bola unesená. Rachel zažila mnoho dramatických situácií, v ktorých vystavila seba aj ostatných mnohým nebezpečenstvám. Kvôli autentickosti boli niektoré dialógy v arabskom jazyku.
Divadelná produkcia  si dala za úlohu nielen apelovať na divákov, ale aj informovať o situácii v krajine, ktorá je od nás vzdialená, ale musí čeliť vojnovému konfliktu. Okrem vojny bola náplňou divadelnej hry aj otázka imigrácie a terorizmu. Z divadla sme odchádzali plní emócií, ale aj s uvedomením si vďačnosti za to, že žijeme v mieri a nemusíme riešiť problémy súvisiace s vojnou.  

Posledná zmena na Utorok, 10 Apríl 2018 12:33
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal ĽS   

ZO  SLANICE ZA  HRANICE

Predmetová komisia CUJ už tradične dáva každý rok priestor študentom absolvujúcim zahraničnú odbornú prax, aby sa podelili  o svoje dojmy a postrehy so svojimi spolužiakmi.
Tento raz prišli  besedovať s druhákmi a tretiakmi študenti z 5.HA.
 V. Florková a R. Zboroň strávili 4 mesiace na ostrove Kos v Grécku cez agentúru AEGEANJOB, D. Škvarek a P. Zeman pôsobili vo Švajčiarsku, kde si zasadli  na dva  týždne aj do školských lavíc a dievčatá P. Šelianová, M. Tarčáková, D. Pikošová prežili leto v blízkosti malebného  jazera Wolfgangsee v Rakúsku. Všetci svorne skonštatovali, že to bola pre nich výzva a nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá vždy  posunie človeka dopredu a jednoznačne to každému odporúčajú.
Všetkým účastníkom besedy ďakujeme a tešíme sa o rok.
 
PDF Vytlačiť E-mail
Napísal Administrator   

Sprechen Sie Deutsch?

V utorok, 05. 12. 2017, prebehlo školské kolo Olympiády z  nemeckého jazyka. Zúčastnení  študenti absolvovali dva druhy skúšky – písomnú a ústnu. Počas súťažného dopoludnia si zmerali svoje vedomosti z nemeckého jazyka v rámci 5 častí: porozumenie počutého textu, porozumenie čítaného textu, gramaticko – lexikálny test, opis obrázka a voľná konverzácia. Porota z ôsmich účastníkov určila týchto víťazov:

1. Henrich Šálka, IV. AB

2. Andrej Šturek, IV. AB

3. Dávid Hablák, III. AB

 VÍŤAZOM GRATULUJEME !