forex trading logo

Úvod Aktivity
Aktivity
Zdravotná súťaž PDF Vytlačiť E-mail

Posledná zmena na Pondelok, 28 Máj 2018 21:47
 
Deň vody PDF Vytlačiť E-mail
Je v nás a mimo nás.
Je každého a nikoho.
Je z neba, je zo zeme, je medzi nebom a zemou.
Je tu, aby sme prežili, je tu pre nás a je tu sama pre seba.
Je nezničiteľná, a pritom zraniteľná.

Voda

Svoj svetový deň  táto tekutina oslavuje každoročne 22. marca. Aj my sme tento deň na našej škole patrične oslávili. Že čím? No predsa pitím tej najdôležitejšej tekutiny – vody. Zapojili sa žiaci a aj naši učitelia. Tí prišli v tento deň oblečení v modrom a vytvorili sme si tak naše „Slanické more“.  Hneď pri príchode sa žiačky postarali o náš pitný režim, keď nás núkali pohárikom vody. Aj v priebehu dňa sme sa nechali pozvať na pohár čistej pitnej vody, ktorú sme si mohli načapovať priamo z kohútika alebo z nádoby na to určenej priamo v škole. Navyše bol tento deň pre nás aj poučný. Prostredníctvom rozhlasovej relácie sme si vypočuli zaujímavosti o vode a z násteniek či prezentácie sme sa dozvedeli o dôležitosti vody pre náš život.

Dúfame, že aj vďaka týmto aktivitám si uvedomíme, ako veľmi je voda pre nás dôležitá.

Posledná zmena na Piatok, 11 Máj 2018 09:47
 
Velka noc PDF Vytlačiť E-mail

Tradičná veľkonočná výstavka

Dňa 27.3.2018 sa na našej škole uskutočnilo tradičná veľkonočná výstavka. Pozostávala z troch oblastí: stolovanie, technológia a aranžmá. Práce žiakov boli originálne. A preto bolo ťažké vybrať tie najkrajšie.
V rámci stolovania vyhrala:
1.miesto- Brieniková (3.C)
2.miesto- Masláková (3.F)
3.miesto- Serdelová (3.F)
V rámci technológie:
1.miesto- Martina Iskerková (2.F)
2.miesto- Simona Pidiková (2.D)
3.miesto- Erik Škumák (2.B)
V rámci aranžmá:
1.miesto- Kristofčáková (2.OB)
2.miesto- Madleňák (1.HA)
3.miesto- Machyňáková (2.HA)
Zapojila sa aj výchova mimo vyučovania, kde študenti pod vedením Mgr. Ďuroňovej D. pripravili zajace na dreve brezy. Tie sa všetkým najviac páčili.
Sandra Kristofčáková 2.OB

Posledná zmena na Utorok, 10 Apríl 2018 12:33
 
DofE PDF Vytlačiť E-mail

Máte radi výzvy? Zapojte sa do DofE!

Program DofE je pre mňa obrovskou výzvou. A práve to bolo dôvodom, prečo som sa chcela zapojiť do tohto projektu. Milujem dobrodružstvá a výzvy. A tento program mi to umožňuje. Umožňuje mi nielen plniť si sny, ale tiež spoznať samu seba.

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE) je rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti, naplniť svoj potenciál a pomôcť uspieť v živote.

Mojou prvou úlohou bolo napísanie motivačného listu. V druhom kroku som si musela určiť ciele v daných kategóriách, ako sú šport, talent a dobrovoľníctvo.  Ja osobne som zistila som, že určiť si cieľ je omnoho ťažšie než ho zrealizovať.

V rámci programu účastníci  na sebe  pracujú a zlepšujú sa. Pravidelne vykonávajú aktivity v daných oblastiach, aby si splnili svoje ciele. Program je jedinečný v tom, že mladí ľudia si v jednotlivých oblastiach sami volia aktivity, ktoré ich bavia alebo zaujímajú. Ide o prekonávanie vlastných limitov. Preto je výber na nich. Ale taktiež si musia určiť úroveň obťažnosti a dĺžky realizácie. Bronzová úroveň má dĺžku pol roka, strieborná rok a zlatá 1 a pol roka. Ja som si vybrala striebornú cestu, ale po skončení mám možnosť pokračovať na zlatú úroveň. Na konci každej úrovne vás čaká dobrodružná expedícia, čo znamená pobyt v prírode a v zlatej úrovni vás čaká aj rezidenčný pobyt v zahraničí. Po úspešnom zvládnutí programu študenti získajú certifikát a odznak platný po celom svete. Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je odovzdávaná v slávnostnej atmosfére z rúk významných osobností.

Moja cesta nielen bola, ale aj je naozaj náročná.  Zo začiatku som sa bála zlyhania. V minulosti som mala pred náročnými výzvami rešpekt. Ale tento program ma posunul vpred. Naučila som sa prevziať zodpovednosť, som trpezlivejšia, a vďaka písaniu sa cítim istejšia v prejave a viac si verím práve v tom, čoho som sa pred tým bála.  DofE mi pomohol prekonať vlastné hranice a teraz mi dáva možnosť získať nové skúsenosti a zážitky. Tiež mi pomohol spoznať samu seba a posunúť hranice svojho strachu.

Ako svoje ciele som si vybrala písanie, skoky na švihadle a navštevovanie dôchodcov.  Písanie príbehov, čí básní, patrilo medzi moje koníčky a nielen program, ale aj táto škola mi umožňujú zdokonaľovať sa. Začala som písať do školského časopisu, no mojou úlohou je tiež vymýšľať vlastné príbehy.  Mojím cieľom pri športe je preskočiť naraz 1 000 preskokov na švihadle. Vďaka športu si zlepšujem kondíciu, ktorá bude potrebná pri expedícii. V dobrovoľníctve som sa rozhodla pre pravidelné navštevovanie Domova dôchodcov v Námestove. To mi pomáha budovať charakter, trpezlivosť, komunikatívnosť a organizačné schopnosti. Každej z aktivít je potrebné venovať sa minimálne hodinu týždenne. Všetky pokroky i výkony je potrebné zapisovať do online knihy, kde ste pod prísnym dozorom.Čaká má ešte dlhá cesta, ale treba veriť v samého seba a nevzdávať sa. Dominika Šatanová, 2.OB